Філологи України обговорили на Київщині актуальні питання сучасного освітнього процесу
Навчити учнів і студентів пізнавати, виконувати й гармонійно жити в соціумі – передумови успішної освіти сьогодення (Жак Делор)
...без усякої іншої науки ще можна обійтись,
без знання рідної мови обійтися не можна.
(І.Срезневський)
07–09 червня 2017 року понад п’ятдесят представників філологічної спільноти вищих навчальних закладів України отримали чудову нагоду зустрітись у стінах Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу. У цьому сучасному навчальному закладі Під орудою Всеукраїнської спілки голів обласних методичних об’єднань викладачів філологічних дисциплін ВНЗ І–ІІ р. а. за організаційно-методичної підтримки Інституту модернізації змісту освіти (ІМЗО), Департаменту освіти і науки Київської ОДА та Ради директорів ВНЗ І–ІІ р. а. Київської області стартувала Всеукраїнська нарада-тренінг «Педагогіка партнерства і компетентнісний підхід у процесі викладання дисциплін української філології як основа для успішної самореалізації майбутнього фахівця-інноватора».
Продовжили свою роботу учасники наради в місті Ржищеві. На базі тамтешніх вишів освітяни-філологи провели круглий стіл «Збереження національних традицій, культурних цінностей, історичної пам’яті – основа формування національно свідомої особистості». Дискусія точилась навколо найактуальніших питань формування та розвитку всебічно обдарованого та компетентного фахівця-інноватора. Також гості мали змогу ознайомитися з історичними та культурними пам’ятками міста.У центрі професійного обговорення – оптимальні методи та прийоми застосування принципів педагогіки партнерства та компетентнісного підходу в процесі викладання дисциплін української філології у вищих навчальних закладах І–ІV рівнів акредитації. Ці чинники сприяють успішній самореалізації майбутнього фахівця-інноватора в сучасному соціальному просторі. Адже особистість викладача, рівень його професійного розвитку та здатність навчатися впродовж життя заохочують студентів до успішного й результативного навчання. «Для учасників наради проведено психологічні тренінги у фокус-групах, що виявляють культуру педагога в конфліктних ситуаціях, особливості асертивної поведінки та ознаки конкурентноздатної особистості. Вони виформовують уміння конструктивно взаємодіяти зі студентами в умовах сучасного інформаційного суспільства. Справжнім подарунком для філологів стала поїздка до Канева, до чи не найбільшої духовної святині українців – могили Тараса Шевченка на Чернечій горі. Освітяни-філологиз різних куточків України вшанували пам’ять Великого Кобзаря покладанням квітів до його могили, відвідали літературно-меморіальний музей Тараса Шевченка. Піднесену емоційну атмосферу створила для гостей капела бандуристів Стрітівського педагогічного коледжу кобзарського мистецтва, що виконала безсмертні твори генія українського письменства», – розповіла про знакові моменти заходу Людмила Котоловець, завідувач сектору відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту професійної освіти ІМЗО.
Завершилась нарада в Київському кооперативному інституті бізнесу і права. Учасники заходу прийняли ухвалу та затвердили план роботи Спілки філологів України на 2017–2018 навчальний рік, отримали сертифікати, подяки Департаменту освіти і науки Київської ОДА та Інституту модернізації змісту освіти. А насамкінець талановита молодь Київщини – студенти Київського кооперативного інституту бізнесу і права, Богуславського гуманітарного коледжу імені І. С. Нечуя-Левицького» та Коледжу культури і мистецтв, – подарувала гостям чудову концертну програму.
Якщо ви володієте знаннями, дайте іншим запалити від них свої світильники (Т.Фуллер).
Доктор філологічних наук, професор,
завідувач кафедри сучасної української мови
Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Олена КУЛЬБАБСЬКА