Урочисте відкриття фінального етапу ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та нагородження переможців обласного етапу.

«Це не буде лише конкурс з української мови...»

Урочисте відкриття фінального етапу ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та нагородження переможців обласного етапу.

Цього року творче змагання стартувало в Білій Церкві 9 листопада – у День української писемності та мови. Переконані: конкурс не належить ні Міністерству освіти і науки, ні Лізі українських меценатів – він є конкурсом Країни й українців усього світу, адже за 17 років існування здобув понад 5 млн. шанувальників у понад 20 країнах світу.

В урочистостях з нагоди проведення фінального етапу взяли участь професори кафедри сучасної української мови ЧНУ Наталія Руснак (голова журі) й Олена Кульбабська, Мар’яна Унгурян, головний спеціаліст відділу дошкільної, середньої, спеціальної освіти та соціального захисту управління освіти і науки Департаменту освіти і науки, Галина Руда, заступник директора з навчально-виховної роботи та міжнародних відносин Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, Євгенія Квітень, завідувач НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін ІППО ЧО, Марія Одинак, завідувач НМЦ безперервної педагогічної освіти, атестації педкадрів та освітніх закладів ІППО ЧО, Світлана Жуковська, директор Чернівецької ЗОШ І–ІІІ ступенів № 5, а також учні, студенти, вчителі, викладачі й батьки.

За дорученням Ліги українських меценатів Олена Кульбабська нагородила дипломами та цінними подарунками переможців Конкурсу, передала пакет із завданнями фінального етапу його організаторам та звернулася з такими словами привітань до присутніх: «Українська мова – це багатство нації, її історія, це те, що об`єднує людей, різних за своїми ідеалами та цінностями. Як «без верби і калини нема України», так само і без української мови немає українського народу, а відповідно і держави. Тому вивчайте рідну мову із задоволенням, черпайте з її глибин найпотаємніше і любіть, бо її розквіт залежить від нас самих».

Знаково, що нагородження переможців відбулося напередодні Дня Героїв Небесної Сотні – теперішнього символу незламності українського духу та прагнення до свободи. Варто зазначити, що з часу Революції Гідності Конкурс став, як мріяв Петро Яцик, «не лише змаганням на знання української мови, а чимось значущим».

Організатори Всеукраїнського туру ХVІІ Міжнародного конкурсу української мови щиро бажали юним філологам творчого натхнення, успішного здійснення планів та задумів, зміцнення зусиль, спрямованих на утвердження високого авторитету України в міжнародному освітньому та науковому просторі.

 

Авторизуйтесь на сайті щоб мати можливість залишити коментар

ORCID: 0000-0002-1858-9269

ORCID (англ. Open Researcher and Contributor ID) — єдиний міжнародний реєстр учених для коректного цитування статей.

Researcher ID: C-2286-2017

ResearcherID – ідентифікатор ученого (дослідника), що дає змогу формувати список власних публікацій.

Google Scholar

Академія Google (англ. Google Scholar) - безкоштовна пошукова система за текстами наукових публікацій.

Cподобалась сторінка?

Close

Ви можете поділитись нею з друзями у соціальних мережах або надіслати посилання на неї у месенджери...