
Методична панорама інноваційної діяльності вчителя-словесника
Цікаве фахове спілкування науковців, викладачів, учителів, студентів ініціювали:
Методична панорама мала на меті донести до її учасників сутність інноваційної діяльності сучасного вчителя та презентувати набутий досвід колег закладів загальної середньої освіти Чернівців щодо участі в всеукраїнських освітніх проєктах «Інтелект України» й «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» як результативних способів оновлення діяльності педагога.
Ще одна родзинка методичної панорами – колоборація, під час якої відбувся обмін досвідом учителів і викладачів вищих навчальних закладів. Із гостьовою доповіддю виступила Олена КУЛЬБАБСЬКА, професорка кафедри сучасної української мови Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Олена Валентинівна запросила присутніх вчителів-філологів до співпраці, до виформування професійної компетенції магістрантів спеціальності «Середня освіта (українська мова та література)». Доповідачка акцентувала увагу на пріоритетності й актуальності проблеми, винесеної на широке обговорення, адже, за словами професорки, удосконалюючи навички роботи з інноваційними технологіями, «ми разом робимо важливу справу – реформуємо мовно-літературну галузь»., готуємо учнів і студентів до майбутньої ефективної роботи в конкурентному середовищі. Окрім того, учасники заходу виявили готовність обговорити унікальність освітньо-професійної програми, затребуваність педагогів-філологів на регіональному ринку праці, умови для індивідуальної освітньої траєкторії , інтернаціоналізації діяльності на рівні викладачів і здобувачів освіти, проведення виробничої педагогічної практики тощо.
![]() |
![]() |
Опрацювавши відповідні матеріали в Інтернет мережі, модераторка звернула увагу учасників заходу на основні аспекти, що дотичні до інноватики вчителя та викладача української мови та літератури.Розпочала онлайн-захід Алла ТКАЧ, яка у своєму виступі передовсім установила суть поняття «інноваційна педагогічна діяльність», що ґрунтується на осмисленні практичного педагогічного досвіду, орієнтована на зміну й розвиток освітнього процесу з метою досягнення вищих результатів, одержання нового знання, формування якісно іншої педагогічної практики. В основі такої діяльності педагогів лежить, звичайно, створення, утвердження, впровадження в практику роботи інновацій.
1. Показники, які визначають готовність педагога до інноваційної діяльності:
2. Основні шляхи оновлення педагогічної діяльності:
3. Навчання по-новому. Технології, що відповідає ідеям НУШ:
Цікавими та змістовними були виступи спікерів онлайн-панорами:


На етапі рефлексії учасники заходу мали змогу пройти невеличке анкетування (самоаналіз) для виявлення готовності до інноваційної діяльності, а саме: чи є в їхній педагогічній діяльності бар'єри, які гальмують упровадження новітніх методів, прийомів і технологій.

Подальших успіхів на шляху впровадження концепції Нова українська школа, вельмишановані колеги!
Щоденної мотивації та креативних ідей у реалізації інноваційного підходу в навчанні української мови та літератури!
Інноваційна діяльність сучасного вчителя
https://allatkach.blogspot.com/2021/10/blog-post_31.html#more