Паперові підручники для учнів загальноосвітніх закладів – це перейдений етап? – НІ!

Колегія Міністерства освіти і науки України затвердила перелік підручників для 9 класу, що видаватимуть коштом державного бюджету у 2017 році

У Міносвіти повідомили, що цього року в системі електронного репозитарію проголосувало понад 50 тисяч учителів та 14680 шкіл, у яких навчаються дев`ятикласники. Отож усього за державні кошти буде надруковано 156 назв шкільних підручників, а видавництва, що друкуватимуть підручники державним коштом, нададуть МОНУ електронні версії підручників для розміщення у вільному доступі (Джерело: osvita.ua).

Для нас поширена інформація дуже важлива, оскільки, починаючи з 2016 року, ми готуємо філологів-бакалаврів і магістрантів за двома спеціалізаціями – «Середня освіта» і «Філологія». До того ж навчальна дисципліна «Методика викладання української мови в ЗНЗ» і педагогічна (Шкільна) практика ґрунтуються на «трьох китах» – програма + підручник + методологія.

Так за якими підручниками вивчатимуть українську мову дев’ятикласники наступного року?

  • «Українська мова» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів (авт.: Заболотний В.В., Заболотний О.В.).
  • «Українська мова» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів (авт.: Глазова О.П.).
  • «Українська мова» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів (авт.: Авраменко О.М.).
  • «Українська мова» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів (авт.: Голуб Н.Б., Ярмолюк А.В.).
  • «Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням філології» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів (авт.: Караман С.О., Горошкіна О.М., Караман О.В., Попова Л.О.).

Щиро вітаємо наших колег – професора Бабич Надію Денисівну та доцента Макар (Гуйванюк) Інесу Степанівну – з успішною експертизою та апробацією їхніх нових освітніх проектів: підручників із системним викладом синтаксису простого й складного речення для учнів 8 класу (2016 рік) і 9 класу (2017 рік) ЗНЗ із навчанням румунською мовою, а також колишню випускницю філологічного факультету ЧНУ Наталію Василівну Мафтин, нині професора кафедри української літератури Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, співавтора підручника «Українська література» для учнів 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Одну з електронних версій оригінал-макетів підручників, а саме  „Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням української мови з навчанням румунською мовою” для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів, ми мали нагоду рецензувати (Режим доступу до експертного висновку: http://mon.gov.ua/system/searchresults.html?search). На завершення наведемо звернення-побажання авторів цієї прекрасної праці:

«Нехай щастить нам у вивченні української мови! Любіть її. Любіть Україну, бо ми всі її діти. Ми живемо на одній землі, милуємося краєвидами рідного краю, разом вболіваємо за долю України, хочемо мирно жити і працювати на благо нашої спільної Вітчизни. Отож на цій Землі хай щасливими будуть наші долі».

Авторизуйтесь на сайті щоб мати можливість залишити коментар

ORCID: 0000-0002-1858-9269

ORCID (англ. Open Researcher and Contributor ID) — єдиний міжнародний реєстр учених для коректного цитування статей.

Researcher ID: C-2286-2017

ResearcherID – ідентифікатор ученого (дослідника), що дає змогу формувати список власних публікацій.

Google Scholar

Академія Google (англ. Google Scholar) - безкоштовна пошукова система за текстами наукових публікацій.

Cподобалась сторінка?

Close

Ви можете поділитись нею з друзями у соціальних мережах або надіслати посилання на неї у месенджери...