Тренувальні збори переможців ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури
Одним із завдань оновлення сучасної національної освіти є цілеспрямоване виформування інтелектуального потенціалу нації. Про важливість інтелектуальних можливостей особистості писав Василь Сухомлинський: « У процесі навчання здійснюється головна мета розумового виховання – розвиток інтелекту. Ідеалом школи... є те, щоб у життя не вступала жодна розумова невихована людина» .
Наказ Чернівецької військової адміністрації
про тренувальні збори учасників завершального етапу
Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури
Програма підготовки
учасників завершального етапу
Всеукраїнської олімпіади з української мови та
літератури
Список учасників відбірково-тренувальних зборів
з підготовки до ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у
2022/2023 н.р.
За результатами виконання підсумкових завдань сформовано команду юних філологів для представництва Чернівецької області на IV етапі олімпіади, що стартує 2 квітня 2023 року у Львові на базі Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу. Нагородження переможців і лавреатів олімпіади відбудеться 6 квітня 2023 року (загалом в олімпіаді візьмуть участь 110 учнів 8–11 класів з усіх областей України та міста Києва. Роботи учасників олімпіади оцінюватиме журі, до складу якого входять 45 науковців та вчителів провідних закладів вищої та загальної середньої освіти України. Голова журі – доктор філологічних наук, професор, завідувачка кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
Думки вголос...
Члени оргкомітету й журі відзначають цінність відновлення конкурсу після трирічної перерви. «Думаємо, що можливість цього року нарешті зустрітися на інтелектуальному змаганні стала великою радістю як для учнів, так і для журі. В олімпіаді беруть участь школярі з усієї країни, дуже приємно, що на четвертий тур змагання приїхали навіть ті учні, які перебували закордоном і раніше брали участь онлайн. Загалом перевірити свої знання з української мови та літератури до Львова приїхали понад 100 молодих людей», – констатували О.В.Кульбабська та Є.Д.Квітень.
«У реаліях сьогодення твердження, що мова – це ДНК нації, засіб ідентифікації українців – має особливу актуальність. На мою думку, проведення олімпіади з української мови та літератури є вкрай важливим. Адже це не лише змога для кожного учня перевірити свої знання, але й важливий аспект патріотичного виховання молодого покоління. Саме через мову ми можемо відчути свою приналежність до української нації, де би ми не були, і нести іншим людям свою власну культуру, свій світогляд», – поділилася думками вчителька О. Р. Остафій.
«З величезною радістю констатую, що рівень підготовки наших дітей не знизився за останні непрості роки навчання. Ми сьогодні маємо не просто спалах українства, але й очевидні результати системної багаторічної праці наших педагогів та наших учнів. І це надихає! Ми – справді незнищенна нація, а наша школа філології за час незалежності України змогла сформувати мислячу еліту, яка твердо ідентифікує себе частиною держави», – упевнена Я.І.Пінтяк.
Довідково. Підготовка учнів тривала впродовж 9–14 березня у змішаному форматі. До участі в тренувальних зборах були залучені школярі, які посіли І-ші місця на ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. До того ж учні, які посіли ІІ-гі місця на ІІІ етапі під час олімпійського марафону, також мали змогу пройти відбір і приєднатися до команд з Буковини на Всеукраїнському (фінальному) етапі олімпіад. На прохання учасників обласного туру олімпіади та їхніх учителів призери, які посіли ІІІ місця теж могли взяти участь у тренувальних зборах.
Коли матеріали про тренувальні збори вже опубліковано...
Радісні новини з Львівщини
Дипломом І ступеня IV етапу XXXIV Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури відзначили:
11 клас
ЛАБ’ЯК Оксану (Чернівецька обл.) Чернівецький ліцей № 9 Чернівецької міської ради
З 01 вересня 2023 року за особливі успіхи у вивченні української мови та літератури у 2022/2023 навчальному році
Оксані Лаб’як призначено стипендію імені Тараса Шевченка.
Щиро вітаємо новоспечену стипендіатку та її наставницю – учительку О. В. Свірську!
Матеріал підготувала
Олена КУЛЬБАБСЬКА, доктор
філологічних наук, професор
кафедри сучасної української мови
Чернівецького національного університету
імені Юрія Федьковича