Праця філологів Буковини увінчалася величавим успіхом
Життя вимірюється не кількістю наших вдохів, а кількістю моментів, від яких перехоплює дихання (Майя Енджелоу)
«Дитина народжує батьків», – влучно окреслив Станіслав Єжи Лєц. Перефразуємо: «Учень народжує вчителя». Це життєва істина, адже співпраця з кожною дитиною (прецінь, обдарованою та допитливою) збагачує тебе, спонукає до самовдосконалення, творчих пошуків.
Найвища нагорода для педагога – досягнення та перемоги його вихованців, зокрема в науково-освітніх заходах, ініційованих Міністерством освіти й науки України або різними міжнародними співтовариствами. А як пишаються похвальною грамотою чи кубком, грошовою винагородою за досягнуті успіхи школярі та їхні батьки, то вже годі гадати! ))) Тут емоції беруть верх!
Приємно було брати участь у святковому дійстві «Юна еліта Буковини», що відбулося 28 травня 2019 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича під егідою Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецької обласної ради й Департаменту освіти і науки. В ошатній Мармуровій залі відзначили 61 переможця IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін, конкурсів учнівської та студентської молоді, ІІІ туру конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Буковинської Малої академії наук та 67 педагогічних працівників, які здійснювали їх підготовку впродовж 2018–2019 н. р. Скільки знайомих облич! Ось Каленчук Яна і Стьопіна Людмила, переможці фінального етапу олімпіади з української мови та літератури (учителі – Фисюк Ольга, Слюсар Лілія і Тарабас Неоніла, Чернівецька гімназія №1 імені Тараса Шевченка), яких ми готували до поїздки в Кропивницький (див.:https://kulbabska.com/news/aktualni-novyny/243-shchodenne-trenuvannia-shliakh-do-peremohy-v-olimpiadi); Мандрик Антоніна, учениця 4 класу Горішньошеровецької ЗОШ Заставнівського району, яка посіла ІІІ місце в підсумковому турі ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (учитель – Олеся Романчук); Логош Ангеліна, гімназистка Путильської гімназії, яка виборола «золото» в ХІІ Міжнародному конкурсі з українознавства; Костів Оксана, випускниця філологічного факультету, а нині вчитель української мови та літератури в Чернівецькій ЗОШ № 1, та її успішна учениця Гордуна Єлизавета... Усіх і не згадаєш у короткій розповіді ((( Даруйте, друзі.
Зіркових номінантів щиро привітали Перший проректор Чернівецького університету проф. Роман Петришин, який висловив цілковиту впевненість, що наука об’єднала нині під величними склепіннями колишньої резиденції Митрополитів Буковини і Далмації майбутніх студентів ЧНУ, заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Богатирець, перший заступник Голови Чернівецької обласної ради Інга Маковецька, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Оксана Палійчук.
Щиро здоровимо з високими нагородами
успішний тандем ВИКЛАДАЧ & МАНівець доцента кафедри української літератури ЧНУ Ларису Маркуляк і Нікіту Москалюка (10 кл., Чернівецька гімназія № 3), моїх однодумців із філологічного тріо – учителя-методиста Кельменецького ліцею Дану Криву, ученицю 10 класу цього опорного закладу Кельменецького району Чернівецької області, слухачку Буковинської Малої академії наук Софію Корчинську (див.: https://kulbabska.com/news/bmanum/244-v-ditinstvi-mi-veliki-magellani), а також нашу колегу Світлану Шабат-Савку, професора кафедри сучасної української мови, та її сина Олександра Савку, випускника Чернівецької ЗОШ № 27, який під орудою вчителя української мови й літератури Лесі Неп’юк виборов ІІ місце у фінальному етапі ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.
Учитись важко, а учить ще важче,
Але не мусиш зупинятись ти,
Як дітям віддаси усе найкраще,
То й сам сягнеш нової висоти.
(П. Сингаївський)
Матеріали підготувала:
доктор філологічних наук, професор,
завідувач кафедри сучасної української мови
Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Олена КУЛЬБАБСЬКА