Ім’я в науці. Професор Іван Чередниченко

Це мудро – стати початком продовження (Тарас Мельничук).

Ім’я в науці. Професор Іван Чередниченко : монографічно-довідкове видання / упорядники : О. В. Кульбабська, О. В. Максим’юк, Н. О. Шатілова. Чернівці : Чернівецький нац. університет ім. Ю. Федьковича, 2024. 512 с., портр. (Історіографія мово­знавчої науки в Чернівець­кому університеті).

    Монографічно-довідкове видання продовжує серію «Історіографія мово­знавчої науки в Чернівецькому університеті», що її розпочато 2019 року. Пре­зен­тована книга – гідний пошанівок визначного наукового доробку, громадської праці та особистих якостей засновника синтаксичної наукової школи на Буковині, доктора філологічних наук, професора Івана Чередниченка (2023 року минуло 125 років від його народження).
    У першому розділі окреслено біографічні віхи та наукові пріоритети зна­ного в лінгвістичному світі філолога, наведено повний спи­сок його праць. До другого роз­ділу увійшли наукові розвідки І. Г. Чередниченка, які об’єд­нано в рубрики «Синтаксис української мови», «Українська лінгвостилістика», «Українська діалектологія» та «Лінгво­дидактичні аспекти вивчення української мови в ЗЗСО» (прик­метно, що більшість із систематизованих мовознавчих студій, що їх надруковано в періо­дичних виданнях і збірниках наукових праць, уже стали раритетами). Третій розділ репре­зентує два блоки рецензій: по-перше, автором яких є проф. Чередниченко І. Г., а по-друге, рецензії інших філологів-сучасників на його одноосібні наукові й навчально-методичні праці. У Додатках до моно­графії подано наукові матеріали, що визначають оригіналь­ність авторських концепцій і значущість мовознавчої спадщини І. Г. Черед­ниченка зага­лом, а також запропоновано завдання для систематизації знань студентів, які опано­вують освітні компоненти мовознавчого та лінгводидактичного характеру.

Для науковців, викладачів, аспірантів і студентів філологічних спеціальностей зак­ладів вищої освіти, усіх, кого цікавлять проблеми українського мовознавства, лінгводи­дактики та лінгвоперсонології.

85536  АНОНС МОНОГРАФІЧНО-ДОВІДКОВОГО ВИДАННЯ

 АНОНС МОНОГРАФІЇ

Авторизуйтесь на сайті щоб мати можливість залишити коментар

ORCID: 0000-0002-1858-9269

ORCID (англ. Open Researcher and Contributor ID) — єдиний міжнародний реєстр учених для коректного цитування статей.

Researcher ID: C-2286-2017

ResearcherID – ідентифікатор ученого (дослідника), що дає змогу формувати список власних публікацій.

Google Scholar

Академія Google (англ. Google Scholar) - безкоштовна пошукова система за текстами наукових публікацій.